Naklejki reklamowe i inne materiały drukowane - druk i poligrafia

nej i czerwonej powstaje barwa żółta. Do przestrzeni RGB ma zastosowanie synteza addytywna, w której wartości najniższe oznaczają barwę czarną, najwyższe zaś ? białą. Model RGB jest jednak modelem teoretycznym, a jego odwzorowanie

Naklejki reklamowe i inne materiały drukowane - druk i poligrafia naklejki reklamowe Warszawa

z połączenia barwy zielonej i czerwonej

Z połączenia barw RGB w dowolnych kombinacjach ilościowych można otrzymać szeroki zakres barw pochodnych, np. z połączenia barwy zielonej i czerwonej powstaje barwa żółta. Do przestrzeni RGB ma zastosowanie synteza addytywna, w której wartości najniższe oznaczają barwę czarną, najwyższe zaś ? białą. Model RGB jest jednak modelem teoretycznym, a jego odwzorowanie zależy od urządzenia (ang. device dependent), co oznacza, że w każdym urządzeniu każda ze składowych RGB może posiadać nieco inną charakterystykę widmową, a co za tym idzie, każde z urządzeń może posiadać własny zakres barw możliwych do uzyskania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB


Zresztą powodem produkowania maszyn drukarskich sześciokolorowych

Stosowane są tam, gdzie nie jest możliwe uzyskanie odpowiedniej barwy druku przy użyciu farb procesowych, lub w przypadku maszyn jedno- czy dwukolorowych, aby ograniczyć ilość przelotów na maszynie (wtedy są stosowane zamiast farb procesowych). Za pomocą farb procesowych można odtworzyć określoną przestrzeń barw ? przy czym farby procesowe triadowe CMYK mają bardziej ograniczone możliwości niż farby procesowe heksachrome, a co za tym idzie drukowanie farbami triadowymi wymaga częstszego użycia farb spotowych niż drukowanie farbami heksachrome. Zresztą powodem produkowania maszyn drukarskich sześciokolorowych było dążenie do uzyskania jak największej przestrzeni barw za pomocą farb procesowych. Farby spotowe są dla drukarni "złem koniecznym".
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolory_dodatkowe


O etykietach słów kilka

Druk zlecany przez firmy, np. te spożywcze, otacza nas na każdym kroku, a zwłaszcza w sklepach. Obecnie każdy produkt, który kupujemy posiada jakąś markę, opakowanie i oczywiście drukowaną etykietę. Takie etykiety na produktach muszą spełniać określone normy, aby mogły być stosowane do oznaczania żywności.

Przede wszystkim ich klej nie może być toksyczny, dlatego najczęściej korzysta się z klejów wodno-rozpuszczalnych. Drugą, równie ważną kwestią jest użycie odpowiednich tuszy. Również nie mogą one zawierać szkodliwych i toksycznych substancji takich jak: metale ciężkie.



© 2019 http://psiemaniery.com.pl/